Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Místní akční plán > Aktuality MAP

Aktuality MAP


Připravili jsme pro Vás  široké spektrum aktivit , které zapojeným školám a organizacím ORP Bystřice pod Hostýnem přinesou mnoho zážitků, edukace a rozšíření nabídky. Projekt s názvem „Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území ORP Bystřice pod Hostýnem" (dále MAP III) si za dobu svého trvání vybudoval své pevné místo, obhájil svoji nezastupitelnost a především podpořil aktivitami velký počet dětí, žáků, učitelů, rodičů a občanů. Prostě se nám všem už dostal pod kůži. Jeho sledovanost na sociální síti je toho také důkazem.
V souvislosti s výše uvedeným, je ale nejcennější fakt, že se podařilo umožnit otevřenou komunikaci a možnost setkávání. Neškolíme jen „pro certifikát“. Jsme platforma systematické podpory žáků, učitelů a ředitelů škol. Vychutnávejte si tedy nabídku našich vzdělávacích aktivit!

MAP III v září opět nabídne seriál přednášek

Zveme Vás na přednášku do Loukova na Obecní úřad

Více

Publikováno 26. 7. 2022 13:58

MINISTERSTVO ZEMĚDĚLSTVÍ VYPSALO VÝZVY PRO OBCE A MĚSTA V OBLASTI LESNÍHO HOSPODÁŘSTVÍ

MINISTERSTVO ZEMĚDĚLSTVÍ VYPSALO VÝZVY PRO OBCE A MĚSTA V OBLASTI LESNÍHO A VODNÍHO HOSPODÁŘSTVÍ Na začátku léta uveřejnilo Ministerstvo zemědělství možnost získat dotaci v rámci Národního plánu obnovy ve třech tematických oblastech zabývajících se ekologií, přírodou a klimatickými změnami. Více informací o dotačních výzvách je na www stránkách Ministerstva zemědělství.

Více

Publikováno 26. 7. 2022 13:32

Hlavní změny vyplývající z Lex Ukrajina 2

Metodické komentáře k zákonu Lex Ukrajina 2 pro oblast regionálního školství Informační materiál Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy slouží jako metodický výklad k zákonu Lex Ukrajina 2 pro oblast regionálního školství. “Lex Ukrajina 2”, tedy zákon č. 199/2022 Sb., kterým byl upraven a doplněn zákon č. 67/2022 Sb. označovaný jako Lex Ukrajina (1) nabývá účinnosti dnem 30. června 2022.

Více

Publikováno 10. 7. 2022 19:35

Přejeme vám krásné léto, plné odpočinku a nových zážitků

Milí příznivci MAPII, ve čtvrtek 30.6.2022 nám projekt MAPII skončil a my bychom vám rádi touto cestou poděkovali za vaši přízeň a zapojení se do jeho aktivit. Přejeme vám krásné léto, plné odpočinku a nových zážitků a budeme se těšit na další spolupráci v navazujícím projektu MAPIII. Váš realizační tým MAPII

Více

Publikováno 2. 7. 2022 12:25

Oslavy Rajnochovic

Zveme všechny občany, rodáky , přátele, známé , prostě všechny, na oslavy Rajnochovic, ať společně oslavíme kulaté výročí obce dne 5.7.2022.

Více

Publikováno 30. 6. 2022 17:30

Poděkování pedagogům a zapojeným aktérům

Za celý tým MAP vám ze srdce přejeme, ať vám tyhle prázdniny přinesou krásné zážitky, hluboký odpočinek a bohatou inspiraci pro další školní rok!

Více

Publikováno 30. 6. 2022 15:09

Pozvánka 50 LET FOTBALU V KOMÁRNĚ

Pozvánka 50 LET FOTBALU V KOMÁRNĚ

Více

Publikováno 22. 6. 2022 10:12

Vláda naslouchá odborníkům i samosprávám - zákon o podpoře v bydlení

Vláda naslouchá odborníkům i samosprávám. Zákon o podpoře v bydlení by mohl vzniknout už do dvou let

Více

Publikováno 10. 6. 2022 22:00

NOVÝ WEBOVÝ PORTÁL UČEBNICE PRO UKRAJINU

Od 1. června 2022 je spuštěn nový webový portál Učebnice pro Ukrajinu, na kterém si budou moci zájemci zdarma objednávat učebnice a další materiály potřebné k výuce češtiny. www.UcebniceProUkrajinu.cz Projekt financuje skupina PPF. Cílem projektu je zejména pomoc při vzdělávání a začlenění ukrajinských dětí do českých škol. „Jsem velice rád, že se skupina PPF rozhodla pomoci. Je to skvělý příklad toho, jak mohou soukromé firmy flexibilně pomoci státu,“ říká ministr školství Petr Gazdík.

Více

Publikováno 5. 6. 2022 17:40

MŠMT: Metodika k postupu stanovení týdenního rozsahu PPČ zástupců ředitele školy a školské

MŠMT: Metodika k postupu stanovení týdenního rozsahu PPČ zástupců ředitele školy a školského zařízení Tento metodický materiál připravilo MŠMT pro ředitele mateřských a základních škol a školských zařízení v souvislosti s novými pravidly pro stanovení rozsahu přímé pedagogické činnosti (dále jen „PPČ“) pro zástupce ředitel školy nebo školská zařízení. Tyto změny navazují na novelu nařízení vlády č. 75/2005 Sb., která bude účinná od 1. září 2022.

Více

Publikováno 27. 5. 2022 20:55