Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty MAS > Místní akční plán > Aktuality MAP > V Loukově se vzdělává, diskutuje a hlavně baví!

V Loukově se vzdělává, diskutuje a hlavně baví!EU+MŠMT Barevné CMYK.jpg
Dne 23. května obec Loukov stala epicentrem vzdělávacích aktivit a setkání, a to díky projektu MAP IV. Tři akce probíhaly v různých časech a měly jeden cíl – posunout naše vzdělávání o krok dál!
V poledne se sešly na jednání tři pracovní skupiny a také ředitelé a zástupci škol. Slavnostní zahájení si vzal na starost starosta obce, Ing. Antonín Zlámal, který svým šarmem a příjemným vystupováním nastolil pozitivní atmosféru. Hlavní manažerka projektu Ing. Naděžda Klvaňová přítomné zasvětila do aktuálních informací o realizaci projektu jak v části MAP, tak i v části implementační. Připomněla zdroje pro zavádění moderních didaktických forem do výuky a také současný stav zpracování aktualizace Analytické části MAP. Paní Jaroslava Jurčová, odborný garant projektu, představila poté výsledky dotazníkového šetření škol, které proběhlo v květnu. Téma šetření se zaměřilo hned na několik klíčových oblastí.
 
Následně zástupci z Národního pedagogického institutu Zlínského kraje, Ing. Josef Slovák a Mgr. Marcela Chvátalová, poskytli cenné informace o projektu "Kurikulum". Diskutovali aktuální témata ve školství a možnosti, jak podpořit řadu aktivit a seminářů. Přítomní ředitelé škol obdrželi výčet možností podpory, které jim byly představeny.
Po krátké přestávce, kdy se účastníci mohli občerstvit a vyměnit si dojmy, začala vzdělávací akce na téma: WELLBEING A PSYCHOHYGIENA V KONTEXTU KONCE ŠKOLNÍHO ROKU. Tuto akci odborně vedli oblíbení lektoři Dr. Věra Facová a Dr. Miroslav Orel. Jejich prezentace byla nejen informativní, ale i osvěžující a plná praktických rad. Na závěr patří všem účastníkům velké poděkování za jejich aktivní přístup a nadšení.