Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty MAS > Místní akční plán > Aktuality MAP > Beseda s ilustrátorkou Markétou Vydrovou díky projektu MAP IV.

Beseda s ilustrátorkou Markétou Vydrovou díky projektu MAP IV.V Městské knihovně Bystřice pod Hostýnem proběhla beseda s ilustrátorkou Markétou Vydrovou za finančního přispění MAP IV.

Jedna z nejznámějších ilustrátorek dětských knih poctila svou návštěvou v pátek 12. 4. 2024  knihovnu v Bystřici pod Hostýnem.

Její povídání si přišlo poslechnout téměř 80 druháčků ze dvou základních škol. Jak se dětský sen promění ve skutečnost? O tom byla beseda s paní Vydrovou. Už malá Markétka ve dvou letech začala kreslit do knížek. Ale to se přece nesmí! Ani kreslit na podlahu, na ubrus, na zeď. A už vůbec ochutnávat noviny, krabice od bot či dětskou zástěrku. Děvčátko ale rádo zaplňovalo bílá místa. Tak se stalo, že pastelky a barvičky začalo používat tam, kde se má. Markéta navštěvovala základní uměleckou školu a další školy, kde se zdokonalovala ve své kresbě a malbě. Ke knihám a malování měla vždy krásný vztah. A tak se začala rodit láska na celý život. Děti se dozvěděly, jak dlouho trvá, než se z prvního rukopisu pana spisovatele zrodí knížka plná poutavých ilustrací.  A tak si může Markéta dodnes „čmárat“ do knih.

Celé toto povídání, doplněné promítáním, sledovaly děti s velkým soustředěním a zaujetím. Bylo to poprvé, kdy měly možnost se dozvědět více o této zajímavé práci a setkat se s živým ilustrátorem. Následovalo spoustu dotazů a všetečných otázek. Paní Vydrová na vše reagovala s přehledem a povídala si s malými čtenáři. Také autorské čtení z její knihy Můj skřítek Šalvěj bylo velmi svěží a vtipné. Z celého vystoupení čišelo velké nadšení. Děti tak mohly získat spoustu podnětných informací ze spisovatelské a ilustrátorské práce.

Návštěva paní ilustrátorky Markéty Vydrové byla velmi milá. Druháčci odcházeli s vědomím, že pokud se budou věnovat svým zálibám a půjdou za svým snem, mohou ve svém životě dělat to, co je bude bavit.