Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty MAS > Místní akční plán > Aktuality MAP > 30. let od „Sametu“ se slzami smíchu v očích

30. let od „Sametu“ se slzami smíchu v očích"Sametový den v Rajnochovicích" proběhl dne 15.11.2019 za pomoci projektu MAP II. Akce měla žákům a občanům připomenout listopadové události roku 1989 a také Mezinárodní den studentstva.

Patronát nad akcí převzala senátorka horní komory Parlamentu České republiky Mgr. Šárka Jelínková a krásné zdravice pronesli starostové Ing. Antonín Zlámal za projekt Místní akční plán ORP Bystřice pod Hostýnem II. a paní Jaroslava Jurčová- starostka obce Rajnochovice.

Základní škola Rajnochovice dala prostor soutěži „Známe Česko?“, kde se utkaly ve vědomostně zábavné soutěži čtyři týmy nadšených soutěžících. Zpestřením celé akce bylo i družstvo složené ze starostů a ředitelů. Základní myšlenkou byla zábava, ale hravou formou žáci prezentovali i zajímavé postřehy a vědomosti o naší vlasti. Dnes říkáme, že tento styl učení obsahuje průřezová témata, ale tato tolik oblíbená činnost je v podstatě stará známá „ Škola hrou „. První místo si za velkého potlesku odnesla ZŠ Rajnochovice, kde bylo patrné, že panu učiteli Vladimíru Švarcovi, který vše s žáky secvičil, roste v jejich očích solidní kult osobnosti.

Den boje za svobodu a demokracii byl toho dne v Rajnochovicích oslaven radostně a na závěr zazněla i Česká hymna.

„Místní akční plán rozvoje vzdělávání II. na území ORP Bystřice pod Hostýnem“ je zde, aby umožnil akce vzájemného setkávání a pospolitosti. Malé i velké děti si přišly na své a my jsme si uvědomili, že v okamžicích tohoto typu vzniká onen zázrak vzpomínkových výročí, které děti mají znát, ale hlavně jim to má přinést naději do budoucnosti.