Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty MAS > OPZ+ > Aktuality OPZ+ > Komunitní centra na území MAS Podhostýnska žijí

Komunitní centra na území MAS Podhostýnska žijíKomunitní centra v zapojených obcích se aktivně zapojují
 
Každý měsíc probíhá  v zapojených komunitních centrech mnoho akcí a níže jsou uvedené ty, které v březnu 2024 rezonovaly a dávají celistvý obraz o pestré činnosti komunitních center.
  • V sobotu 02.03.2024 proběhl ve vyzdobeném sále KD Loukov dětský kovbojský karneval. Nejrůznější malé i velké masky přivítal Křemílek a jeho kamarádi, kteří během celého odpoledne pomáhali s doprovodným programem, během něhož se tančilo, soutěžilo, fotilo, zpívalo, fandilo, běhalo, skákalo, sledovalo, usmívalo a radovalo. Veselou náladu všem přítomným navodil DJ Kuba.
  • Dětský karneval proběhl 9.3.2023 od 14 hodin v sále CVS ve Slavkově pod Hostýnem. Tématem akce bylo téma:  "Lovci mamutů". Pořadatelé měli připraveny tematické soutěže - lov mamuta, sběr a lov potravy, pravěký tanec atd.

    U vstupu každé dítě dostalo na uvítanou sladkou odměnu – celkem 110 dětí + doprovod. Každé dítě si mohlo zakoupit obálku s losy, kde byla vždy minimálně jedna jistá výhra. V bufetu byl zajištěn pitný režim, pochutiny, koláče, zákusky, chlebíčky, párky v rohlíku. Akce se celkem zúčastnilo asi 250 lidí. Vše se vydařilo.
  • Komárno:  „BEZPEČNOST PRO KLAPOTÁŘE“. Na základě předchozího komunitního setkání ze dne 20. března se o Velikonocích sešli členové komunitního centra, aby zabezpečili bezpečnost a průběh „klapotání“ v Komárně. Členové spolu se skupinou dětí s klapotkami v jednotlivých velikonočních dnech (čtvrtek, pátek a sobota) obcházeli obec a nahrazovali zvony, které odletěly do Říma. Výstupem komunitní pomoci je zajištění bezpečnosti při velikonoční obchůzce „klapotářů“ skrz obec.