Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty MAS > OPZ+ > Aktuality OPZ+ > Loukovské Dětské komunitní centrum v dubnu 2024

Loukovské Dětské komunitní centrum v dubnu 2024·       Základní škola a Mateřská škola Loukov - Dětské komunitní centrum v měsíci dubnu 2024:

 

Hodně zábavy si děti užily: Česko Slovensko má talent – Zdeněk Polach : Matýsek, Urban Sense – Parkur. Sledování pohádky – Můj přítel robot, zpíváme si pro radost- Sluníčko: písnička pro maminku. Loli Popz Lolly Team:  Píseň pro mámu. Scholicka – Mamince / Marie Tesarková/. Z Tvé ruky pane můj – Scholicka. Tancujeme – Every time we touch – Sumshine. Modrá, žlutá, červená – poslech písniček o jaru. Veseluška – Písničky o zvířátkách. Sluníčko – Jaro je tu aneb nekonečná písnička. Piggy – ranní rozcvička s Hankou Kynychovou: Hýbejme se po ránu. Poslech písní z YOUTUBE – Hlupáku najdu Tě, Jede, jede, mašinka, Bejvávalo.

Pro výtvarnou činnost si děti vybraly: Omalovánky – zvířátka a ptáčci, malování a stříhání malých kytiček na stoly, na KD – svátek matek. Malování jarních obrázků dle vlastní fantazie, přáníčko pro maminku se srdíčkem a kytičkou, omalovánka – čarodějnice, malování těstovin na výrobu přáníček pro maminky / přáníčka s květy/.

Tvoření děti rozvíjely u: Stříhání jarních květů, lepení lístků – výzdoba na KD, výroba Zeměkoule, modelování zvířátek, tulipány – skládaný květ, motýlci – malování, stříhání.

Vyrobení si vlastního divadélka, vybarvení a vystřižení loutek. Stříhání kulis.

Pro rozvoj komunikačních dovedností jsme si vybrali:   Povídání si s dětmi, jak jsem prožil/a/ velikonoční prázdniny. Kam jezdíme s rodiči na výlety přes víkendy. Četba pohádek z knížky Boženy Němcové – POHÁDKY. Hra – Pošli to dál. Piškvorky. Povídání si s dětmi, co se jim v klubu líbí a co nelíbí, návrhy na nové nápady. Divadelní pohádka : Zvířátka a loupežníci. Společenská hra: Dopluj jako první do přístavu. Hra: Máš dobrou paměť?  Rozhovor – Můj víkend s rodiči.

Děti se nezapomněly protáhnout a zasportovat si: Nohejbal, ranní pobyt na školní zahradě, nácvik tenisu, pobyt v tělocvičně – míčová hra: Ovoce a zelenina, překážková dráha, závody družstev – předávání míčů v zástupu – dole rozkročené nohy, předávání míčů nad hlavou. Sázení brambor – kdo nejrychleji, závody s válečky.