Úvod > Projekty MAS > Místní akční plán > Aktuality MAP > Únorové Dotační listy pro školy i obce

Únorové Dotační listy pro školy i obce

Zasíláme informační okénko o aktuální činnosti MAS Podhostýnska, z.s:  Dotacni listy - obce - unor 2023.pdf

Dotacni listy - skoly - unor 2023.pdf

1) MAS se v průběhu ledna a února věnovala zejména přípravě podkladů a podmínek pro vypsání výzev z PRV a IROP na rok 2023. Výzva z PRV je již v poslední fázi příprav a plánujeme její vypsaní v průběhu měsíce březnaBližší informace budou v následujících týdnech zaslány všem členům MAS a také zveřejněny na webových stránkách MAS. Dále jsou průběžně připravovány podklady a podmínky, aby MAS mohla v průběhu roku vypsat první výzvy z IROP v rámci nového programového období. Zde se čeká, až řídící orgán dokončí finální podmínky výzvy, a umožní nám tak připravit konečné výzvy MAS. Zatím plánujeme v polovině roku vypsat výzvu na podporu vzdělávací infrastruktury, následovat by měla výzva na podporu hasičských jednotek a bezpečnost dopravy.

Dále se MAS věnuje zejména konzultacím a pomoci žadatelům s podáním žádostí v rámci programu Nová zelená úsporám light, zaměřeného na pomoc seniorům a nízkopříjmovým domácnostem. Příjem žádosti o dotaci v tomto programu stále pokračuje, pokud byste věděli o potenciálním žadateli, který by potřeboval s podáním žádosti pomoct, neváhejte jej nasměrovat k nám.

Místní akční skupina Podhostýnska, z. s. (mas-podhostynska.cz)

2) MAS také od 1.1.2023 zahájila realizaci projektu: Podpora komunitně vedeného místního rozvoje na území MAS Podhostýnska (Poskytovatel dotace: Operační program Zaměstnanost plus). Mezi hlavní aktivity projektu patří:

• Provoz Dětských komunitních klubů ve školách  (ZŠ Rajnochovice, ZŠ Slavkov pod Hostýnem, ZŠ Loukov).
  • Provoz Komunitních center v obcích (Rajnochovice, Komárno, Loukov, Vítonice, Slavkov pod Hostýnem).
  • Vzdělávací aktivity - rodinné konference.

3) MAS realizuje od 1.7.2022 projekt Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území OPR Bystřice pod Hostýnem III ((Poskytovatel dotace: OP VVV). Mezi hlavní činnosti patří například pravidelná aktualizace investičních záměrů škol v regionu, dotační management - tvorba dotačních listů,  hojně  navštěvované vzdělávací akce v Loukově a aktuální příprava aktivit spolupráce škol na nadcházející období.

Místní akční plán na území ORP Bystřice pod Hostýnem III | Facebook