Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty MAS > Místní akční plán > Aktuality MAP > Spolupráce MAP IV. se ZUŠ aneb "Jak se chovat na koncertě?"

Spolupráce MAP IV. se ZUŠ aneb "Jak se chovat na koncertě?"Akce v Základní umělecké škole Bystřice pod Hostýnem s  podporou MAP IV. proběhla dne 16. května 2024

 

Žáci ZUŠ hráli na hudební nástroje krátké skladbičky a lidové písně. Dvě paní učitelky, v rolích průvodkyní koncertem, vždy upozornily na hudební nástroj – název nástroje, nástrojová skupina dle charakteristických znaků a způsobu hraní (strunné, dechové, klávesové).

 Celým setkáním se neslo téma  - pravidla chování při návštěvě koncertu. Průvodkyně demonstrovaly nevhodné chování při dramatických výstupech a děti spontánně reagovaly a samy upozorňovaly, že si všimly přestupku proti společenské etiketě - nevhodné tleskání během vystoupení, vzájemná rušivá konverzace, konzumace sladkostí a šustění sáčků, užívání mobilních telefonů, odcházení na WC, popř. pospíchání na autobus během znějící hudby na koncertě. Celá situace byla následně vyhodnocena a byl vyřčen závěr, že se tedy dělat nesmí a jak si při podobných situacích nejlépe poradit. Na závěr se seřadili znovu všichni účinkující žáci na pódiu i se svými nástroji a proběhla závěrečná rekapitulace: 

- názvy nástrojů, zařazení do jednotlivých nástrojových skupin

- pravidla slušného chování na koncertě

a pozvánka dětí k zápisu do ZUŠ.