Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty MAS > Místní akční plán > Aktuality MAP > Nové oblasti spolupráce s mateřskými školami MOY TOY a „Malá digitální univerzita“

Nové oblasti spolupráce s mateřskými školami MOY TOY a „Malá digitální univerzita“Současná činnost projektu „Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území ORP Bystřice pod Hostýnem“ se věnuje především rozvoji digitálních oblastí vzdělávání. Prvním pilířem činnosti je realizace webinářů kopírující potřeby dnešní doby a realizující vzdělávání pedagogů.

Spolupracujeme s žádanými lektory, kteří jsou ve svém oboru pojmy. Stále evidujeme zájem o odborníky, jako jsou Dr. Věra Facová, Dr. Miroslav Orel, Mgr. Lenka Bínová a nově i Dr. Monika Puškinová. Táhnou  aktuální témata, jako je komunikace s rodiči nebo gramotnosti pro život. Vzdělávání pedagogů je stále aktuální a díky rychlému přechodu  na formu digitální jsme zachovali krok s potřebami ve školství. Probíhající pandemie  nastartovala aplikování digitálního vzdělávání a posunula vývoj v této oblasti o několik let dopředu.

Naše plány se točí také kolem vzdělávacího programu MOY TOY pro mateřské školy a kolem vzdělávacího program s názvem „Malá digitální univerzita“.

Výše zmíněné aktivity odstartovala partnerská spolupráce projektu MAP II s projektem: “Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II“ s registračním číslem CZ.02.3.68/0.0./0.0/19_078/0018903. V našem projektu jsme zaměřeni právě na mateřské školy. Program je rozdělen na několik zajímavých celků, jako například: Datový expert, IT expert, Malý programátor atd…Děti  se například seznámí s robotem; zjistí, jak funguje přenos dat, jak se šíří signál, vytvoří program, naprogramují robota k určitým jednoduchým činnostem atd….Důraz je kladen na poznání digitálního světa, tzv. screenless (žádné monitory), na koberci s prožitkem. Při aktivitách s dětmi je využíván například programovatelný dřevěný robot  Cubetto. Jako první začnou se vzdělávacím programem MOY TOY mateřské školy Sokolská v Bystřici pod Hostýnem a mateřská škola v Podhradní Lhotě.

Projekt „Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území ORP Bystřice pod Hostýnem II“, reg. číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/ je zaměřen i na vedoucí pracovníky ve školství, které stále vzděláváme a posunujeme informačně vpřed. Posledním počinem je nastartování spolupráce se vzdělávací společností Dr. Moniky Puškinové, která se zaměřuje na oblast práva a právního poradenství.

Naše činnost je velmi pestrá a partnerstvím s projektem IKAP  přineseme našemu regionu další porci vzdělávacích novinek.