Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty MAS > Místní akční plán > Aktuality MAP > Místní akční plán rozvoje vzdělávání má své facebookové stránky

Místní akční plán rozvoje vzdělávání má své facebookové stránky„Místní akční plán rozvoje vzdělávání II. na území ORP Bystřice pod Hostýnem“ má své facebookové stránky:

https://www.facebook.com/Místní-akční-plán-na-území-ORP-Bystřice-pod-Hostýnem-II-1986910401389636/

,které se staly žádanou platformou komunikace, I v roce 2020 jsme tady pro Vás..

 Protože… - zde v ORP Bystřice pod Hostýnem neexistuje organizace, která by se věnovala systematické propagaci vzdělávání – chceme proto veřejnosti zprostředkovat přehled, co se ve vzdělávání děje. - téma vzdělávání se sice v lokálních médiích objevuje, ale neexistuje pravidelné, rychlé a nezávislé komentování událostí ve školství a vzdělávání – chceme proto takové komentáře za pomoci mnohých odborníků přinášet. - veřejnost se dozvídá o vzdělávání dětí jen málo srozumitelných informací – chceme proto zpřístupnit otázky a trendy současného vzdělávání srozumitelnou formou. - v odborné veřejnosti existuje řada zajímavých informací, které přinášejí různé pohledy na vzdělávání, ale k širší veřejnosti se již nedostanou – chceme proto tyto informace šířit a popularizovat výsledky výzkumů a studií. - politici tématu vzdělávání věnují obvykle pouze okrajovou pozornost a nejsou nuceni dát mu prioritu – chceme proto nestranně informovat veřejnost (voliče), aby si mohla utvořit představu, co po svých politicích žádat. - na školách probíhá již několik let reforma vzdělávání, ale stává se, že rozumíme jen málo tomu, v čem spočívá – chceme proto jednoduše vysvětlovat podstatu změn a ukazovat takové příklady, kde to takzvaně „jde“. - zkušenosti z jiných zemí ukazují, že změna k vyšší efektivitě vzdělávacího systému je možná, ale musíme jí dát čas a rozumět jí – chceme proto vytvářet příležitosti k veřejnému dialogu o problematice vzdělávání. A konečně protože vzdělávání je i naše věc.