Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty MAS > Místní akční plán > Aktuality MAP > Co nás čeká nového v roce 2020 ?

Co nás čeká nového v roce 2020 ? “Nejdříve je potřeba vybudovat sebe, svoji vnitřní sílu, potom své lidi a ti vybudují firmu” , řekl za svého života dnes tolik glorifikovaný průmyslník Tomáš Baťa. Projekt MAP se rád nechává inspirovat myšlenkami úspěšných a pro rok 2020 nachystal žákům, učitelům a veřejnosti zase zajímavou nabídku aktivit, které mají organizacím a jednotlivcům dopomáhat k transferu vzdělanosti.   

Jako první letošní počin projektu bude ukončení několika měsíčního vzdělávacího cyklu pro kariérové poradce, což byla platforma společné spolupráce s projektem IKAP. S  Implementačním krajským akčním plánem Zlínského kraje nás pojí ještě jedna edukační událost. Mateřské školy ORP Bystřice pod Hostýnem budou  pilotně podpořeny projektem "Malá digitální univerzita" a projektem    MOY TOY , což  jsou celodřevěné stavebnice určené na stavění a hraní kluků i holek od 3 do 10 let. 

Další konkrétním počinem je spolupráce s neziskovým sektorem a organizací OZS sociální podnik, který v regionu zaměstnává občany se zdravotním handicapem. Posláním MAP II je také bourat předsudky vůči zrakově postiženým mezi lidmi. Jsme toho názoru, že čím dříve se s osvětou začne, tím lépe. Proto podporujeme projekt : "Co víme o životě ve tmě?" , kde můžeme finančně umožnit realizaci návštěvy mateřských a základních škol s nevidomou lektorkou. Připravené programy jsou poučné a vyzkoušíme pohlédnout na svět trošku jinak. Závěrem žáci obdrží i certifikát o absolvování workshopu.

Jako pevný bod platformy projektu stále zůstávají přednášky se zajímavými osobnostmi. Semináře mají své věrné posluchače a pokud má lektor charisma a zajímavé téma, lidé si vždy čas najdou. Jako první bude v roce 2020 otevřeno téma: „Zdroje a podpora motivace a rozvoje osobnosti žáků, pedagogů (v rámci inkluzivního vzdělávání) a pracovníků úřadů.“

V naší podpoře polytechnického vzdělávání budeme pokračovat i v tomto roce a nově otevíráme spolupráci s neziskovou organizací Farma pod Hostýnem ,z.s., která neotřelým způsobem učí děti lásce k přírodě. V plánu jsou také další exkurze na zajímavá místa a do IQ landií.

Naším stabilním partnerem nadále zůstává bystřická Základní umělecká škola se svými výukovými programy a velký podíl na rozvoji čtenářské gramotnosti má spolupráce s knihovnami ORP Bystřice pod Hostýnem. Participující knihovny vždy připraví pěkný program, který v sobě nese vedle čtení i vtip a srdečnost.

Takže podtrhnuto a sečteno, nabídka projektu „ Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Bystřice pod Hostýnem“ je pestrá a pevně věříme, že bude mít pozitivní dopad a ohlasy.

 

 

Ing. Antonín Zlámal

Předseda MAS Podhostýnska a vedoucí projektu MAP II.