Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty MAS > OPZ+ > Aktuality OPZ+ > Základní škola a Mateřská škola Loukov prezentuje ráda činnost svého Dětského kom. klubu

Základní škola a Mateřská škola Loukov prezentuje ráda činnost svého Dětského kom. klubu·              

 

Zá        Základní škola a Mateřská škola Loukov 

 

Navození zábavné atmosféry: Sledování pohádky – Statečná autíčka, Mořská velryba. Poslech písniček o jaru: Lucie Šauerová – Modrá, žlutá, červená. Veseluška – písničky a tanečky o zvířátkách. Sluníčko – Jaro je tu aneb nekonečná písnička. Pohádka – Dubínek /7 dílů/. Cvičíme, hýbeme se – Pohybové skladby pro děti: Žížaly. Kája – rozcvička. Štístko a Poupěnka – Hejbni kostrou. Míša Růžičková – Popeláři. Bibi Bum – Čučua: písničky a cvičení pro děti. Bibi Bum – Ptačí tanec. KUKAJTO – sledování BARBIE.

Děti také tvořily, malovaly, barvily: Vyškrabávání obrázků – kočičky, pejsci, auta – policie, hasiči, cisterny, sanitky, domíchávače, nákladní auta. Kreativní mozaiky – barevný písek : letadla, auta, princezny, panenky, rakety. Výzdoba komunitního klubu. Kreativní set – Maxi diamantová mozaika: kočička, koník.

Malování, stříhání šablonek na vajíčka a zajíčky. Zajíčci: zápichy do květináčů / výzdoba/, velikonoční vajíčka zdobená kytičkami. Malování a stříhání květů a listů na kytičky. Košíčky – práce s vlnou.

Pro rozvoj komunikačních dovedností byly zvoleny tyto činnosti: Povídání si s dětmi, jak jsem se měl/a/ na karnevale na KD. Jak trávíme víkendy se svými rodiči. 20. března  - Den štěstí. Co si představujeme pod pojmem štěstí. Povídání si s dětmi o Velikonocích – tradice, zvyky, klapotání, šmigrust. 

A bylo potřeba také sportovních činností: Vybíjená přes čáru, vybíjená na kapitána. Piggy – ranní rozcvička s Hankou Kynychovou. Míčové hry.