Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty MAS > Místní akční plán > Aktuality MAP > Přání ke Dni učitelů

Přání ke Dni učitelůPřání ke Dni učitelů

 pro paní učitelku perníkové srdíčko.jpg

Vážení  pracovníci ve školství, rok se s rokem sešel a další výročí narození Učitele národů – Jana Amose Komenského si připomínáme v celospolečensky stále náročném období.

Letošní, tak jako i předcházející, výročí se nese v duchu překonávání epidemiologické krize, která postihla všechny aspekty našeho života. Vaše  práce se za poslední rok zásadně změnila. Přesunem výhradně do online prostředí jste si museli osvojit celou řadu IT dovedností a naučit je i Vaše žáky, vytvořit si zcela nový systém výuky a komunikace, vyžadovat online zpětnou vazbu či poskytovat motivaci dětem a podporu rodičům.

Práce učitele se posunula od poskytovatele vědomostí k práci mentorské, jejíž hlavní náplní je provázet žáka na cestě za poznáváním. Práce Vás dalších je o to náročnější, že ji vykonáváte v nesrovnatelně odlišných podmínkách, než je obvyklé.

Proto bychom Vám o to více všem rádi poděkovali za tuto zodpovědnou a náročnou činnost, kterou pro Vaše žáky a žákyně děláte. Přejeme Vám všem především pevné zdraví a mnoho sil pro zvládnutí dalších určitě náročných týdnů.

Věřme, že jsme téměř na konci tohoto těžkého období a že následující školní rok se Vaše učitelská práce vrátí zpět do školních tříd. Věřme, že se všichni budeme moci opět zase svobodně nadechnout.

 

S úctou

 

Ing. Antonín Zlámal

kytička pomněnek.jpg