Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty MAS > Místní akční plán > Aktuality MAP > Nové Dotační listy

Nové Dotační listyOtevíráte pravidelné vydání DOTAČNÍCH LISTŮ, které jsou jedním z produktů projektu Místní akční plán (MAP) realizovaného pod křídly Místní akční skupiny Podhostýnska, z.s. 

 

Dotacni listy - obce - leden 2023.pdf

 

Jednou ze zajímavostí je skutečnost, že dne 23.1.2023 ZLÍNSKÝ KRAJ ZAHÁJIL PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ O DOTACE NA ROK 2023. 

 

  • V pondělí 23. ledna odstartoval příjem žádostí o dotace z rozpočtu Zlínského kraje. Starostové obcí a měst tak mají čas připravit si své projekty a předložit je ve svých žádostech v několika dotačních titulech. Více informací o dotacích Zlínského kraje se dočtete od strany 4.

 

Více o těchto a dalších dotačních možnostech se dočtete v přiloženém dokumentu. Dotacni listy - obce - leden 2023.pdf

 

***

POZOR AKTUALITA:  

 

Místní akční skupina dále od 1.1.2023 zahájila realizaci tříletého projektu podpořeného z OPZ+ s názvem Podpora komunitně vedeného místního rozvoje na území MAS Podhostýnska. 

 

Mezi hlavní klíčové aktivity projektu patří:

 

1) Provoz Dětských komunitních klubů ve školách  (ZŠ Rajnochovice, ZŠ Slavkov pod Hostýnem, ZŠ Loukov). Komunitní dětský klub doplní chybějící kapacitu stávající školní družiny a zajistí péči o děti v době mimo školní vyučování, kdy jsou rodiče v zaměstnání. 

2) Provoz Komunitních center v obcích (Rajnochovice, Komárno, Loukov, Vítonice, Slavkov pod Hostýnem). Komunitní centrum bude zařízení sloužící ke konání různých činností a aktivit pro vytvořenou komunitu v obci. Členové komunity si budou sami na základě svých potřeb vytvářet aktivity a následně přispívat k jejich realizaci.

3) Vzdělávací aktivity - rodinné konference (v Loukově). Projednávána budou různá témata, která vzejdou ze šetření a dále ze setkávání komunit v daných

obcích. Bude se jednat např. o témata týkající se výchovy dítěte, péče o seniora/o nemocného, rozvod rodičů, nízký rozpočet apod.

 

FB stránka projektu: 

 

OP Zaměstnanost+ MAS Podhostýnska | Facebook