Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty MAS > Místní akční plán > Aktuality MAP > Lekce Malé technické univerzity ,,Malý architekt" v MŠ a ZŠ Vítonice

Lekce Malé technické univerzity ,,Malý architekt" v MŠ a ZŠ Vítonice13.6. 2024 děti prožily skvělé dopoledne plné her spojených s učením, kdy si vyzkoušely být malými architekty a staviteli. Nejprve si prohlédly různé ochranné pomůcky, jako je helma, vesta, a přemýšlely, jaké další jsou při práci na stavbě potřeba (rukavice, brýle…).
Než se rozdělily do dvojic a začaly stavět domky z LEGO Dupla, tak se seznámily se správným skládáním kostek, aby vzniklo provázání stěn a stavby nespadly. První stavbu stavěly podle své vlastní fantazie. K další stavbě dostaly plánek a musely postavit dům přesně podle něj. Učily se, jak správně umístit obvodové zdi z jedné barvy na základovou desku a vnitřní zdi v barvě jiné, kde nechat místo pro dveře, jak spolupracovat. Když byly zdi hotové, děti dostaly kostky s obrázky zařízení a nábytku, aby mohly vybavit jednotlivé pokoje – ložnici, kuchyň, obývací pokoj, koupelnu a každý dům tak mohl získat svůj jedinečný vzhled.
Také se naučily stavební říkanku s pohybem, která jim pomohla lépe pochopit, jak se staví dům. Na konci děti jako odměnu za svou snahu i plné nasazení při stavbách domů dostaly diplom „Malý architekt“ .