Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty MAS > Místní akční plán > Aktuality MAP > Aktivitu „Jaro pojď už k nám „ v ZUŠ Bystřice pod Hostýnem podpořil projekt MAP IV.

Aktivitu „Jaro pojď už k nám „ v ZUŠ Bystřice pod Hostýnem podpořil projekt MAP IV.Základní umělecká škola Bystřice pod Hostýnem za pomoci projektu MAP IV. zrealizovala ve dnech 20. a 21. března 2024  hudebně výtvarné dílny pro děti z MŠ s názvem: ,,Jaro na statku“

               Ústředím tématem dílny bylo krásné roční období - jaro. Děti slovně popisovali namalovanou předlohu ( slunce, louka, kráva s teletem, slepice s kuřaty, vajíčkové skořápky) , dále jmenovali další mláďata různých  domácích zvířat ze statku.

Celému setkání dominovala píseň –  „Jaro pojď už k nám „.  Děti ji  zpívaly, vyjadřovaly hrou na tělo a hrály na nástroje Orffova instrumentáře.

Děti poznaly hudební nástroje, které doprovázely píseň , určovaly dle charakteristické barvy tónu zvířátka, o kterých se v písni zpívalo. (Zob. flétna + malá ozvučná dřívka – kuřátko, příčná flétna + kastaněty – slepice, housle + velká ozvučná dřívka – telátko, kontrabas + bubínky – kráva,

klavír – harmonický doprovod). Veškeré hudební činnosti byly provázeny výtvarnými aktivitami.

Děti postupně kreslily slunce, kuřátka, trávu s jarním kvítím, přičemž jmenovaly, které jarní kvítky znají (sněženky, bledule, narcisky, pampelišky...)

S paní učitelkou konzultovali provedení kresby – umístění do formátu papíru, užití barevných odstínů.

Celé setkání vyvrcholilo společným  tancem, kdy všichni pohybově a rytmicky vyjádřili skladbu skladatele P. Musorgského – Tanec vylíhnutých kuřátek.

Po celou dobu dílny panovala velmi radostná a kreativní atmosféra. 

 MS_jarni plakat_2024_MAP.pdf