Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty MAS > OPZ+ > Aktuality OPZ+ > Projektový den MŠ Chvalčov se uskutečnil 2.5.2024 v Arboretu Semetín

Projektový den MŠ Chvalčov se uskutečnil 2.5.2024 v Arboretu SemetínMŠ Chvalčov a aktivita v Arboretu nás motivovala pro další komunitní počiny


Návštěva dětí z MŠ Chvalčov dne 2.5. 2024 v místě Lísky (Arboretum v Semetíně) měla kladné ohlasy. Projektový den se uskutečnil v překrásném prostředí Arboreta v Semetíně. Toto prostředí je pro nás velkou motivací a neformální vzdělávání s názornými ukázkami tohoto typu rovněž.
Po vzájemném přivítaní a představení paní učitelek, byly děti rozděleny do třech skupin podle věku. Na prvním stanovišti – Včelín se děti dozvěděly spoustu zajímavých informací o životě včel, práci včelaře a jeho pomůcek k práci. Děti velmi zaujala názorná ukázka včel a poutavý výklad pana včelaře. Na druhém stanovišti si děti vyzkoušely chytání hmyzu do síťky a pozorování pod lupou.
Na třetím stanovišti děti pozorovaly lupou mravence a ruměnici pospolnou. Poté si vybraly obrázek hmyzu a jejím úkolem bylo pomocí přírodnin poskládat obrys těla. Děti odjížděly domů plné nových dojmů a informací.