Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty MAS > Místní akční plán > Aktuality MAP > "Malý architekt" v ZŠ Pod Dubíčkem v Bystřici pod Hostýnem z projektu MAP IV.

"Malý architekt" v ZŠ Pod Dubíčkem v Bystřici pod Hostýnem z projektu MAP IV.V rámci projektu MAP IV. se uskutečnila další spolupráce s Malou technickou univerzitou. 22.5. 2024 proběhly 2 lekce na Základní škole Pod Dubíčkem pod názvem ,,Malý architekt".
 
Ve středu 22. 5. 2024 se v Základní škole Pod Dubíčkem v Bystřici pod Hostýnem uskutečnila akce v rámci projektu MAP IV. na území ORP Bystřice pod Hostýnem.
Malá technická univerzita si připravila lekce "Malý architekt" z kostek lega pro dvě skupiny žáků. V 1. skupině se zapojilo 18 mladších žáků, ve druhé skupině stavělo 21 starších žáků. S paní lektorkou Hermanovou žáci procházeli stavbou domu od úplného počátku (od plánů, zedníků, stavařů, architektů,…) až po stavbu opravdového domu, i když z lega kostek. Žáci pracovali ve skupinách podle své fantazie, zkoušeli sestavovat kostky podle plánů na základových deskách a také přesně rozmísťovat vybavení jednotlivých částí bytu. Do práce se s chutí zapojili mladší i starší žáci, všichni využili své fantazie a představivosti a radovali se ze získaného diplomu.
Žáci i učitelé se těší na další spolupráci v rámci projektu MAP IV.