Úvod > Projekty MAS > Místní akční plán > Aktuality MAP > Aktuální Dotační listy pro školy a obce a novinky MAS Podhostýnska,z.s.

Aktuální Dotační listy pro školy a obce a novinky MAS Podhostýnska,z.s.

Zasíláme Dotační listy pro obce a školy + informační okénko o aktuální činnosti MAS Podhostýnska, z.s:

Dotační listy - školy - únor 2024.pdf

Dotační listy - obce - únor 2024.pdf

1)  Na začátku února bude ukončen příjem žádostí do výzev MAS vypsaných z IROP:

•       Podpora jednotek sboru dobrovolných hasičů kategorie jednotek požární ochrany II, III a V

•       Revitalizace veřejných prostranství měst a obcí

•       Infrastruktura mateřských škol a zařízení péče o děti typu dětské skupiny a Infrastruktura základních škol ve vazbě na odborné učebny a učebny neúplných škol

Další Výzvy z IROP MAS Plánuje na druhou polovinu roku 2024, plán výzev bude schválen výborem MAS v průběhu února 2024.

2) Na přelomu února a března 2024 je plánována výzva MAS z Programu Rozvoje Venkova pro rok 2024, v rámci této výzvy budou vyhlášeny všechny Fiche. Pokud byste měli projektový záměr ke konzultaci, případně pokud byste měli zájem o další informace k této výzvě, kontaktujte prosím p. Šarmana (kontakt níže):

Ing. Jaroslav Šarman

jaroslav.sarman@email.cz

3) MAS se i nadále věnuje konzultacím a pomoci žadatelům s podáním žádostí a závěrečným vyúčtováním v rámci programu Nová zelená úsporám light a také v rámci tzv. kotlíkových dotací ze Zlínského kraje.  Příjem žádosti o dotaci v tomto programu stále pokračuje, pokud byste věděli o potenciálním žadateli, který by potřeboval s podáním žádosti pomoct, neváhejte jej nasměrovat k nám.

Odkaz na web MAS: Místní akční skupina Podhostýnska, z. s. (mas-podhostynska.cz)

3)  MAS realizuje od 1.1.2023 projekt: Podpora komunitně vedeného místního rozvoje na území MAS Podhostýnska (Poskytovatel dotace: Operační program Zaměstnanost plus). Mezi hlavní aktivity projektu patří:

·       Provoz Dětských komunitních klubů ve školách  (ZŠ Rajnochovice, ZŠ Slavkov pod Hostýnem, ZŠ Loukov).

·       Provoz Komunitních center v obcích (Rajnochovice, Komárno, Loukov, Vítonice, Slavkov pod Hostýnem.

·       Rodinné konference.

Odkaz na FB projektu: OP Zaměstnanost+ MAS Podhostýnska | Facebook

Odkaz na webové stránky:_Místní akční skupina Podhostýnska, z. s. (mas-podhostynska.cz)

4) MAS realizuje od 1.12.2023 projekt Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území OPR Bystřice pod Hostýnem IV ((Poskytovatel dotace: OP JAK) . Mezi hlavní činnosti patří pravidelná aktualizace investičních záměrů škol v regionu, dotační management- tvorba dotačních listů,  hojně  navštěvované vzdělávací akce v Loukově a cca od března 2024 i realizace aktivit spolupráce. Aktuálně probíhá jednání ŘV MAP, který schvaluje zahajující dokumenty, příprava dokumentů na jednání pracovních a skupin a postupné zahajování aktivit spolupráce.  Přehled implementačních aktivit (aktivit spolupráce) je uveden v příloze. Odkaz na web. projektu:  Místní akční plán | mas-podhostynska.cz